Prepline ENR36G36-N, 36-Inch Natural Gas Commercial Range with 36-Inch Griddle Top with Oven
  • 60,000 BTU Griddle
  • 36" griddle for cooking pancakes, eggs, sausages, and steaks
  • Standing pilot light for individual burners
  • 30,000 BTU convection oven
  • Oven thermostat adjusts from 250F - 500F
  • 26.8” x 25.7” x 13”oven cavity