Astra CNF10X20, 9'10" L x 19'8" W x 7'3" H Commercial Walk-In Cooler (No Floor)
Astra CNF10X20, 9'10" L x 19'8" W x 7'3" H Commercial Walk-In Cooler (No Floor) FEATURES & TECHNICAL SPECIFICATIONS
  • Modular design with all cam-lock panels
  • 4” thick foamed-in-place polyurethane insulation
  • Cam-lock panels, tongue & groove design
  • 24 gauge pre-painted white galvanized steel
  • CFC and HFC free materials
  • Doors can be right or left hinged
  • Self-closing, flush-mounted doors
  • Keyed locking door handle
  • NSF, UL, DOE, ASTM Test 518, ASTM Test E84, UL723 Flame Spread and Smoke Development Compliant.
SKUCNF10X20
Manufacturer Galaxy Group
Length (Inch) 118.000000
Width (Inch) 236.000000
Height (Inch) 87.000000
Weight (Lbs) 1941.000000
Units of measure EA
Type Filter Walk-In Cooler
Reviews on Astra CNF10X20, 9'10" L x 19'8" W x 7'3" H Commercial Walk-In Cooler (No Floor)